Opravy betonových podlah

Informace

Opravami betonových podlah se zabýváme již mnoho let. Poškozené povrchy vyspravujeme několika typy materiálů, které jsou vždy voleny až po důkladné konzultaci s naším klientem. Umíme si poradit s mnoha specifickými situacemi, jako jsou například:

  • Důraz na rychlost provedení aplikace
  • Extrémní mechanické zatížení povrchu
  • Chemické prostředí
  • Oleje a paliva

Velký důraz při aplikaci materiálů klademe na přípravu povrchu před zahájením aplikace pryskyřic. Z mnohaletých zkušeností víme, že právě příprava povrchu je nejdůležitější částí celé aplikace, protože bez ní není možné, aby ochranný materiál (i ten sebelepší) přilnul bez problémů k povrchu. Z tohoto důvodu vždy betonový povrch ošetřujeme primerem, který zajišťuje propojení mezi původním betonem a novou ochrannou vrstvou.

Jednou z nejčastějších oprav jsou opravy poškozených dilatačních spár. Vždy se snažíme, aby spáry byly zachovány, protože jejich kompletní vyplnění může mít mnohdy až fatální důsledky. Spáry jsou tak vždy po aplikaci proříznuty a následně vyplněny elastomerem odolným vibracím a mechanickému zatížení. Elastomer má perfektní přilnavost na beton. Z našich zkušeností opět víme, že odolnost tohoto materiálu je mnohem vyšší než u standardních polymerových či silikonových systémů.

Svrchní povrch podlahy navrhujeme tak, aby byly splněny klientovy požadavky. Povrch může být hladký, zdrsněný, lesklý, matný a také v barvě, kterou si klient sám vybere.

V současné době používáme materiály na opravy podlah z Velké Británie, ale také se zabýváme vlastním vývojem produktů.