O nás

 

Chemie nejen pro strojírenský průmysl

Před více než 27 lety se začal psát příběh společnosti CHEMSTR - ŠAFAŘÍK s.r.o, ještě pod svým původním názvem Luděk Šafařík.

Luděk Šafařík starší byl jeden ze zakladatelů sektoru průmyslové chemie a jako jeden z prvních na území porevoluční České republiky nabídl širokou škálu produktů pro takřka každý průmyslový segment. V roce 1991 zahájil distribuci chemických a technických produktů a do dvou let otevřel své brány novým zaměstnancům.

V roce 2008 byla spuštěna vlastní výroba, registrovala se značka CHEMSTR® a nastalo období, kdy jsme se rozhodli následovat trend biologicky odbouratelných prostředků. Rok 2011 přinesl další důležitý milník – vznikla nová divize renovací, která měla za úkol řešení akutních problémů přímo u našich klientů.

Produkce CHEMSTR® nabízí širokou škálu chemicko-technických produktů na čištění, odmaštění, svařování, lepení a ochranu v různých průmyslových odvětvích. Naše produkty za dobu své existence získaly vynikající reference firem z automobilového i strojírenského sektoru v České republice, a také proto se firma rozhodla pro export produktů do Polska a na Slovensko. Mimo jiné se společnost CHEMSTR - ŠAFAŘÍK s.r.o. zabývá distribucí technických sprejů, lepidel, tmelů a epoxidových pryskyřic.

Roku 2019 se společnost rozdělila na 2 rovnocenné divize – divizi strojírenskou a divizi údržby budov. Divize strojní má za úkol přiblížit se klientovi co možná nejblíže a pomoci mu s opravami jeho strojního parku, predikcí strojních poruch a navrhování servisních řešení. Divize údržby budov má za úkol udržovat, spravovat a chránit průmyslové podlahy, servisovat poškozené střešní systémy a v neposlední řadě také pomáhat klientům opravovat poškozené asfalty speciálními servisními metodami.

Od roku 2019 máme vlastní vývoj epoxidových pryskyřic, který vychází z našich dlouhodobých zkušeností.

Po celou existenci společnosti je kladen důraz na profesionální přístup ke každému obchodnímu partnerovi a snahu najít nejlepší a nejekonomičtější řešení. Přes naše dlouholeté zkušenosti se snažíme stále zlepšovat a přinášet tak našim zákazníkům nové technologie. Právě jejich požadavky nás inspirují k inovacím, kterými sortiment CHEMSTR-u neustále rozšiřujeme. Naše portfolio doplňuje bezplatné individuální technické poradenství prostřednictvím školených technicko-obchodních zástupců.

Jinými slovy, CHEMSTR, to není jen chemie.